4 Levent / İstanbul
+90 533 525 71 02

Greenbox Nedir ?

Youbox Studio

Greenbox Nedir ?

Greenbox NedirYeşil ekran yöntemi kullanılarak, değişik iki görüntüyü birbirinin üstüne oturtma işleminin gerçekleştirilebilmesi için uygulanan çekim uygulamasına greenbox / greenfon stüdyo video / fotoğraf çekimi adı verilmektedir.

  • Youtube’da içerik üretmek isteyenler yani youtuberlar,
  • Ürün tanıtımlarında ya da genel anlamda tanıtım fotoğraf ve videolarındaki kurgularda kullanmak isteyenler,
  • Program yapmak isteyenler,
  • Eğitim videosu çekmek isteyenler
  • Youtube tv kanallarındaki çekimlerde kullanmak isteyenler bu uygulamayı kullanabilmektedir. Yeşil bir perdenin önünde yeşil rengin homojen olarak etrafa dağılmamasına dikkat eden profesyonel ışık kurulumları ve ayarları ile gerçekleşen çekim, markanın ya da kişinin  tanınırlığını ve güncel kalmasını arttırabilmektedir.

Günde pek çok kişi video izleme seçeneğini tercih etmektedir. Bu noktada ihtiyacınıza uygun içeriklerin üretilmesi, markanızın tanınırlığını arttırabilecektir. Bluescreen denilen mavi ekran yöntemi de kullanılabilmektedir; ancak en çok tercih edilen yeşil ekrandır. Çünkü yeşil renk, insanın teninde en az yer alan bir bileşen olarak görülmektedir. Dijital bir ortamda çekilen videoda diğer renklerden daha kolay ayrıştırılabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle pek çok kişi kiralık greenbox / greenfon stüdyoları  video çekimi tercih etmektedir. Günümüzde ; kiralık greenbox stüdyolar çeşitli ebatlarda artarak piyasadaki yerlerini almaya başlamışlardır. Kimi stüdyolar ; büyük prodüksiyonlara hizmet edebilecek boyutlarda olup; bazıları da Nişantaşı’nda yeni açılan Youbox stüdyo gibi , butik ve kişiye özel stüdyo olarak hizmet vermektedirler.